segment gar

Brama segmentowa swoją funkcjonalność zawdzięcza oszczędności miejsca na podjeździe. Płaszcz bramy otwiera się pionowo do góry i chowa pod sufitem. Ma to duże znaczenie szczególnie gdy wjazd znajduje się przy ruchliwej ulicy.

Ponadto bramy segmentowe:

  • pasują do każdego dowolnie zaprojektowanego kształtu otworu
  • montowane są w bardzo niskich garażach, o nadprożu już od 10 cm
  • wykonywane są z wysokiej jakości materiałów: stalowe panele wypełnione specjalną pianką utrzymują ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach, a elementy konstrukcyjne zabezpieczone antykorozyjnie zapewniają użytkowanie bramy przez lata
  • otwierane ręcznie, z możliwością montażu automatu zdalnego sterowania.

 

 segment okr  segment polko

segment5

Bezpieczeństwo w bramach segmentowych zapewnia:

  1. specjalne wyprofilowanie paneli w bramach segmentowych uniemożliwia przycięcie palców w miejscu ich łączenia
  2. zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed opadnięciem bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących
  3. mechanizm sprężyn naciągowych z systemem „sprężyna w sprężynie”. W bramach segmentowych podwójne sprężyny naciągowe i podwójne stalowe liny zabezpieczają płytę bramy przed opadnięciem. Opatentowany system „sprężyna w sprężynie” zabezpiecza przed wypadnięciem sprężyny, co eliminuje ryzyko skaleczenia
  4. mechanizm sprężyn skrętnych ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed pęknięciem sprężyny. Bramy segmentowe wyposażone obustronnie w mechanizm sprężyn skrętnych posiadają opatentowane zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyny. W razie ewentualnego pęknięcia sprężyny zabezpieczenie natychmiast zatrzymuje bramę i płyta nie opada.

zabezpieczenia

Bramy segmentowe dostępne są w różnych wzorach i szerokiej gamie kolorystycznej (również imitujące strukturę drewna), co umożliwia dopasowanie bramy do okien, drzwi i elewacji, dając estetyczny wygląd.

 

wzory bram

kolory 1a